trekking na rakietach dolomity,alpyKusząca propozycja zimowego trekkingu w zaśnieżonej przestrzeni górskiej, którą pokonać można w rakietach śnieżnych. Zimą w górach można przeżyć prawdziwie romantyczne chwile – w atmosferze sennych, zasypanych śniegiem miasteczek, w niezmierzonej ciszy lasów, podczas jasnych nocy, kiedy księżyc i gwiazdy podkreślają swym magicznym światłem urodę krajobrazu. Ma to swój nieodparty urok, któremu trudno się oprzeć. Na szlaku, jak nigdy wcześniej zobaczyć można ślady zwierząt i poczuć intensywny aromat piniowej żywicy. Urzekający dźwięk skrzypiących pod stopami kryształków śniegu oraz widok otulonych bielą hal i lodowych szczytów pozostaną w pamięci na długo. Program dedykowany jest wszystkim miłośnikom gór, fotografii i śnieżnego pleneru. Wystarczy odpowiedni ciuch, buty z protektorem, niewielki plecak oraz niezbędne do poruszania się w puchu śnieżnym rakiety i kijki.

 

 

PROGRAM WYCIECZKI

Dzień 1.

Wyjazd z kraju. Przejazd nocny przez Czechy i Austrię.

Dzień 2.

Przyjazd w godzinach południowych do San Martino di Castrozza (1450 m n.p.m.). Miasteczko położone u podnóża grupy górskiej Dolomitów Pale di San Martino, jednej z najbardziej spektakularnej części Alp. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Spotkanie z przewodnikiem i prezentacja programu. Kolacja, nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd autokarem na Passo Rolle (1980 m n.p.m.). Panoramiczny szlak, który wiedzie łatwą trasą u podnóża porfirowych skał Pian di Cavallazza z widokiem na majestatyczny szczyt Cimon della Pala (3184 m n.p.m.) oraz rozległą doliną Valle di Primiero. Podejście na pulpit (ok. 2150 m n.p.m.)położony u podstawy szczytu Cima Cavallazza (2324 m n.p.m.), z którego widać San Martino di Castrozza oraz odległe szczyty Vette Feltrine. Zejście lasem do Malga Ces (1670 m n.p.m.) i do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 5 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 200 m, zejście 700 m. Otwarte schroniska – 1.

Dzień 4.

Śniadanie. Wyjście z hotelu. Wjazd kolejką linową na Col Verde i dalej na przełęcz Rosetta (2572 m n.p.m.), skąd rozciąga się płaski masyw skalny Altopiano delle Pale di San Martino. Dojście szlakiem przez pofałdowany płaskowyż, a następnie przez morenę lodowca Fradusta i skalny grzbiet na szczyt Fradusta (2939 m n.p.m.). Przy dobrej widoczności zobaczyć można Morze Adriatyckie i Lagunę Wenecką. Zejście trasą podejścia na przełęcz Rosetta oraz zjazd kolejką linową do San Martino di Castrozza. Dojście do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 7 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 650 m, zejście 650 m. Otwarte schroniska – 1.

Dzień 5.

Śniadanie. Przejazd autokarem przez przełęcz Passo Rolle (1980 m n.p.m.). Podejście wygodną drogą do Baita Segantini (2170 m n.p.m.). Następnie zejście w głąb rozległej doliny Val Venegia położonej u stóp najwyższych szczytów Pale di San Martino: Cima Vezzana (3192 m n.p.m.), Cimon della Pala (3184 m n.p.m.) oraz schodzącego w dolinę lodowca Travignolo. Przepiękna sceneria szczytów otaczających dolinę tworzy sugestywny i naturalny amfiteatr górski. Przejście przez Val Venegia do otwartej także w zimie, bacówki Malga Venegia (1778 m n.p.m.) i dalej do miejsca Pian dei Casoni (1671 m n.p.m.). Następnie podejście do bacówki Malga Juribello (1868 m n.p.m.) i dalej u podnóża Cima Castellazzo na Passo Rolle (1980 m n.p.m.). Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 7 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 550 m, zejście 550 m. Otwarte schroniska – 2.

Dzień 6.

Śniadanie. Wyjście z hotelu. Wjazd kolejką linową na Col Verde i dalej na przełęcz Rosetta (2572 m n.p.m.), skąd rozciąga się płaski masyw skalny Altopiano delle Pale di San Martino. Dojście szlakiem przez pofałdowany płaskowyż do przełęczy Passo Pradidali Alto (2711 m n.p.m.), a następnie wejście na szczyt Cima delle Scarpe (2802 m n.p.m.). Ze szczytu rozciąga się rozległa panorama na koronę szczytów całej grupy Pale di San Martino, Lagorai i Cima della Pala z poniżej położonym lodowcem. Zejście przez siodło Sella na przełęcz Rosetta (2572 m n.p.m.) oraz zjazd kolejką linową do San Martino di Castrozza. Dojście do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 5 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 450 m, zejście 450 m. Otwarte schroniska – 1.

Dzień 7.

Śniadanie. Wyjście z hotelu. Wjazd kolejką linową na Col Verde i dalej na przełęcz Rosetta (2572 m n.p.m.), skąd rozciąga się płaski masyw Altopiano delle Pale di San Martino. Przejście szlakiem przez płaskowyż z cudownym widokiem na północną część szczytów: Lastroni, Campanile, Focobon oraz Sasso Negro. Przejście ponad tzw. dolinami (le doline), które charakteryzują się rozległymi zapadliskami terenu, wewnątrz których kumulują się ekstremalnie niskie temperatury sięgające -40 stopni Celsjusza. Długie zejście doliną Valbona z widokiem na szczyt Punta Agner, który wyróżnia się najdłuższą pionową ścianą w Dolomitach sięgającą 1600 metrów. Szlak kończy się u stóp skutego lodem 80 metrowego wodospadu Cascata di Gares przy schronisku Capanna Cima Comelle (1333 m n.p.m.) Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 7 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 150 m, zejście 1350 m. schroniska – 1.

Dzień 8.

Śniadanie. Przejazd autokarem przez Fiera di Primiero w głąb doliny Val Canali na parking przy hotelu Cant del Gal (1188 m n.p.m.). Podejście wzdłuż strumienia Pradidali do bacówki letniej Malga Canali (1307 m n.p.m.) i dalej leśnym szlakiem do rudery po byłej bacówce Malga Pradidali (1428 m n.p.m.). Miejsce położone u stóp potężnych ścian Sass Maor, Cima Canali oraz Campanile d’Ostio, szczyty które należą do grupy Canali. Zejście doliną Val Pradidali do parkingu. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja.

Czas przejścia szlaku ok. 4 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 250 m, zejście 250 m. schroniska – 1.

W godzinach wieczornych wyjście z hotelu do stacji kolejki linowej Col Verde. Podejście zboczem oświetlonej trasy narciarskiej na wzgórze Col Verde (1965 m n.p.m.). Na szczycie wzgórza otwarte jest do późnych godzin wieczornych schronisko Col Verde. Zejście po północy przy zgaszonym oświetleniu. Powrót do hotelu. Nocleg.

Czas przejścia szlaku ok. 4 godz. Różnica poziomu na szlaku: podejście 500 m, zejście 500 m. schroniska – 1.

Dzień 9.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Bolzano, otoczonej górami stolicy prowincji Górna Adyga. Spacer po centrum miasta o charakterystycznej włosko-tyrolskiej atmosferze: Piazza Walter, Piazza Erbe, Via dei Portici. Czas wolny. Powrót do autokaru i wyjazd do kraju. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy.

Dzień 10.

Przyjazd do kraju.

Cena zawiera:

 • 7 noclegów w hotelu Park Hotel Miramonti*** www.hotelmiramonti.tn.it w 2–3-osobowych pokojach z łazienką i telewizorem
 • wyżywienie zgodnie z programem – śniadania (bufet) i obiadokolacje (wybór menu, bufet sałatkowy i deser);
 • opiekę pilota;
 • przejazd komfortowym autokarem;
 • ubezpieczenie KL, NNW i CP w wyniku uprawiania sportów amatorskich;
 • opłatę pobytową;
 • podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej opłaty na miejscu za przewodników górskich (6 dni na szlaku przy min. 40 uczestnikach) – 85 EUR;
 • biletów na kolejki górskie niezbędne do realizacji programu – ok. 55 EUR;
 • opłaty za przejazdy lokalnymi busami – ok. 8 EUR;
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego (ilość ograniczona) – 500 PLN.

Uwagi:

 • Program wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego i odporności na całodzienny marsz.
 • Należy zabrać buty trekkingowe, odpowiednią odzież górską, plecak, rakiety śnieżne, kijki.
 • Możliwość wynajęcia rakiet śnieżnych na miejscu – 45 EUR.
 • W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych lub innych przyczyn niezależnych od Biura program może ulec zmianie.