DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników we wczesnych godzinach, wyjazd o godz. 01:00. Przejazd non stop w kierunku Litwy. Przyjazd do KOWNA – miasta położonego u zbiegu Niemna i Wilii, np.: ratusz zwany „Białym Łabędziem”, Katedra św. Piotra i Pawła, dawne gimnazjum jezuickie, gdzie mieszkał i pracował Adam Mickiewicz, pozostałości zamku kowieńskiego, Dom Perkuna, Aleja Wolności. Obiadokolacja i nocleg w hotelu turystycznym.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd do RYGI – stolicy Łotwy, surowej i dostojnej zarazem, np.: Kościół św. Piotra, ratusz, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek (tzw. „Trzej Bracia”), Wielka i Mała Gildia, Katedra NMP (uważana za największy kościół w krajach nadbałtyckich), Pomnik Wolności. Obiadokolacja i nocleg w hotelu turystycznym.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do kolejnej nadbałtyckiej stolicy – TALLINNA, np.: Pałac Kadriorg (dawna letnia rezydencja Piotra I Wielkiego), Katedra NMP, Kościół św. Olafa, ratusz, Brama Morska, baszty: Megede i Kiek in de Kök oraz Gruba Małgorzata, panorama portu morskiego i dolnego miasta z platformy widokowej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu turystycznym.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przeprawa promowa do HELSINEK, spacer po stolicy Finlandii, np.: port południowy z nabrzeżem, Kauppatori – tradycyjny fiński targ, Pałac Prezydencki, Sobór Uspieński (cerkiew prawosławna), katedra luterańska, Temppeliaukio (Kościół w Skale), Plac Senacki, Ateneum (galeria sztuki), Esplanadi (główna aleja spacerowa), Stockmann (największy dom towarowy w Skandynawii), gmach dworca kolejowego, Teatr Narodowy, Parlament. Powrotna przeprawa promowa do Tallina z obiadokolacją. Powrót na nocleg w hotelu turystycznym.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do SANKT PETERSBURGA – wspaniałego dzieła Piotra I Wielkiego, najbardziej europejskiego z rosyjskich miast, np.: Ermitaż (jedno z największych i najbogatszych muzeów świata), cerkiew i klasztor Smolny, gmach Sztabu Generalnego, Pałac Marmurowy, cypel Wyspy Wasiljewskiej, Nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I (tzw. Miedziany Jeździec), krążownik „Aurora”. Obiadokolacja i nocleg w hotelu turystycznym.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU – byłej letniej rezydencji carskiej, nazywanej światową stolicą fontann, np. zwiedzanie Parku Dolnego z najbardziej atrakcyjnymi fontannami i kaskadami. Powrót do ST. PETERSBURGA, np.: Sobór św. Izaaka (druga co do wielkości świątynia w Rosji), Plac Sztuki, Pomnik Puszkina, Newski Prospekt. Obiadokolacja i nocleg w hotelu turystycznym.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Ciąg dalszy atrakcji turystycznych ST. PETERSBURGA, np. Twierdza Pietropawłowska; przejazd do CARSKIEGO SIOŁA (miasto PUSHKIN), zwiedzanie Pałacu carycy Katarzyny II ze słynną Bursztynową Komnatą. Wyjazd w kierunku Łotwy; obiadokolacja w restauracji na trasie. Przyjazd na nocleg w hotelu turystycznym (Łotwa).

DZIEŃ 8/9
Śniadanie. Przejazd non stop w kierunku Polski. Powrót w wyznaczone przez Klienta miejsce.


TERMIN: do ustalenia
CENA: 2.160 zł


Cena obejmuje:
1 x nocleg w okolicach Kowna (Litwa), 1 x nocleg w okolicach Rygi (Łotwa), 2 x nocleg w okolicach Tallina (Estonia), 2 x nocleg w okolicach St.Petersburga (Rosja), 1 x nocleg tranzytowy na Łotwie, 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja, transport komfortowym autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW (Signal Iduna).

Cena nie zawiera :
– biletów wstępów i przewodników lokalnych na terenie Litwy, Łotwy, Estonii i Rosji (ok.80eur/osobę),
– opłaty za przewodników lokalnych po muzeach petersburskich (ok.250eur/grupę),
– kosztu wizy rosyjskiej i pośrednictwa wizowego (ok. 350zł), dokumenty niezbędne do otrzymania wizy należy dostarczyć do biura sprzedającego min. 30 dni przed rozpoczęciem imprezy,
– przeprawy promowej Tallinn-Helsinki-Tallinn (rejs trwa ok. 4 godzin w dwie strony), cena ok.50 eur/osobę,
– napojów do obiadokolacji.

Informacje dodatkowe:
– w/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania – w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów,
– dokument niezbędny do wyjazdu – ważny paszport (co najmniej 6 miesięcy od dnia powrotu z imprezy, posiadający co najmniej 2 wolne strony) + wiza rosyjska,
– dopłata do pokoju 1-osobowego – ok. 500,-zł
– szczegółowy program wycieczki ustala pilot,
– pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów i muzeach

Dodatkowe informacje dotyczące rezerwacji oraz płatności
Dorota Kuśmirek
d.kusmirek@opawy.com.pl