SARANDA
Saranda to położona tuż nad brzegiem Morza Jońskiego, najczęściej odwiedzana przez turystów miejscowość w Albanii z burzliwą historią, licznymi zabytkami, restauracjami, kawiarenkami, parkiem z fontanną oraz nadbrzeżnym bulwarem przy żwirowej, słonecznej plaży, z której podziwiać możemy greckie wybrzeże. W czasach rzymskich Saranda (wtedy Onchesmos) stanowiła ważny port handlowy dla Fenicjan, Epirów i Włochów. Do głównych zabytków Sarandy zalicza się zamek Lekursi oraz ruiny synagogi żydowskiej z VI w. Okolice Sarandy pozwolą nam zapoznać się ze starożytną kulturą oraz spędzić czas pośród dzikiej przyrody. Warto zobaczyć ruiny starożytnego miasta w Finiq, zamek Ali Paszy we wsi Vrine, bizantyjski kościół św. Mikołaja we wsi Mesopotam, położony przy drodze do Gjirokastry prawdziwy cud przyrody źródło „Niebieskie Oko” oraz przepiękną, piaszczystą plażę w pobliskim Ksamil. Na pasjonatów nurkowania czekają ciekawe atrakcje m.in. liczne wraki statków od czasów starożytnych do drugiej wojny światowej, leżące w zatoce Sarandy i pobliskiej Cieśninie Corfu, a także piękno fauny i flory podobnej do istniejącej w Chorwacji, ale dużo bogatszej w gatunki. Godne polecenia jest także zwiedzenie położonej w odległości ok. 50 km od Sarandy zatoki Himare z piaszczystymi plażami i malowniczymi klifami, krajobrazem przypominającej trochę Grecję z uwagi na porośnięte gajami oliwnymi i cytrusami miejscowe wzgórza.

WARTO ZOBACZYĆ
W odległości 24 km od Sarandy znajduje się, zwane „bałkańskimi Pompejami”, starożytne miasto Butrint, stanowiące unikalny skarb kultury i uważane za najpiękniejsze miejsce na Albańskiej Riwierze. Burtint leży na jeziorze, które jest mieszaniną wody słodkiej i słonej. W 1992 r. kompleks archeologiczny w Butrincie został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do głównych atrakcji Butrintu należą: amfiteatr i przylegająca do niego świątynia Eskulapa oraz ruiny chrześcijańskiej bazyliki.


HOTEL MEDITERRANE****
Położenie: Na wzniesieniu, ok. 600 m od żwirowej plaży. Do centrum Sarandy ok. 800 m.
Wyposażenie: Do dyspozycji gości: klimatyzowany hol z recepcją i TV satelitarną, klimatyzowana jadalnia, taras zewnętrzny. Basen zewnętrzny z barem i ogrodem (parasole i leżaki na basenie bezpłatne). Bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu w holu hotelu (WiFi) dla wychowawców.
Pokoje: 2-, 3- i 4-osobowe (z możliwością dostawki) z łazienką z WC i kabiną prysznicową lub wanną, balkonem, lodówką, telefonem i sejfem.
Obsługa: polska i miejscowa.

WYŻYWIENIE
3 posiłki dziennie. Kuchnia polska z elementami kuchni regionalnej. Posiłki przygotowywane są przez polskiego kucharza. Śniadania i kolacje w formie bufetu. Obiady dwudaniowe, z wyborem z dwóch zestawów, z deserem. Suchy prowiant z wodą mineralną na drogę powrotną do Polski. Pierwsze świadczenie: kolacja w dniu przyjazdu; ostatnie świadczenie: śniadanie w dniu wyjazdu.

WAŻNE INFORMACJE
– wymagany ważny (min. 3 miesiące) paszport lub dowód osobisty
– wymagana zgoda rodziców (w języku angielskim) na wyjazd dziecka
– waluta obowiązująca w Albanii: LEK
– możliwość dojazdu busami na piaszczystą plażę w Ksamil (za niewielką opłatą)


CENA OBEJMUJE

 • transport autokarem z klimatyzacją, video, cafebarem i toaletą pod opieką pilota
  UWAGA: Koszt przejazdu jest kalkulowany na pełny autokar (48 lub 56 uczestników)
  z województw śląskiego, małopolskiego lub opolskiego. W przypadku wyjazdu z innego regionu Polski koszt transportu będzie kalkulowany indywidualnie, w zależności od miejsca wyjazdu oraz ilości dzieci.
 • 9 noclegów
 • opiekę przedstawiciela biura, przewodnika, polskiej i miejscowej obsługi
 • opiekę 4 lub 5 wychowawców na pełny autokar (48 lub 56 osób)
 • wyżywienie 3 razy dziennie przygotowane przez polskiego kucharza
 • suchy prowiant na drogę powrotną do Polski
 • ubezpieczenie TU Signal Iduna Polska S.A. KL 10.000 EUR, NNW 7.000 PLN na 12 dni (Polisa Generalna nr 201240)
 • korzystanie z basenu przy hotelu
 • korzystanie z sejfu w pokoju
 • opłatę klimatyczną, podatek VAT

GJIROKASTER (miasto „srebrnych dachów”)
jedno z dwóch albańskich miast posiadające status „miasta-muzeum”. Często nazywane miastem „srebrnych dachów”, zachwyca pięknem zabudowy w staroalbańskim stylu.
Program: Wjazd na punkt widokowy na Twierdzy Lekursi, położonej w bliskiej odległości od hotelu. Następnie zwiedzanie ruin cerkwi św. Mikołaja w Mesopotam. Przejazd malowniczą trasą przez pasmo górskie Gjerë.
W Gjirokastër zwiedzanie albańskiej twierdzy oraz muzeum broni i starówki. W drodze powrotnej odwiedzamy „Niebieskie Oko”, czyli źródło o krystalicznie czystej wodzie.
Cena: 27 euro

KORFU (Grecja)
Przejazd promem na Korfu. Zwiedzanie stolicy Kerkiry oraz ciekawszych zabytków i miejsc wyspy. Wycieczka całodniowa.
Cena: 55 euro

BUTRINT –  „BAŁKAŃSKIE POMPEJE”
Zwiedzanie starożytnego miasto Butrint, stanowiącego unikalny skarb kultury i uważanego za najpiękniejsze miejsce na Albańskiej Riwierze. Do głównych atrakcji Butrintu należą: amfiteatr i przylegająca do niego świątynia Eskulapa oraz ruiny chrześcijańskiej bazyliki. W 1992 r. kompleks archeologiczny w Butrincie został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Cena 20 euro

Parga (Grecja)
jeden z najpopularniejszych kurortów w północnym Epirze w Grecji. Malownicze domki, wąskie uliczki pełne urokliwych sklepików oraz nadmorski bulwar położony nad zatoką tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat miasta.
Po przyjeździe spacer po mieście i czas wolny na zakupy. Następnie rejs statkiem, dzięki któremu zobaczymy liczne skaliste wysepki oraz jaskinie. Pobyt na jednej z najpiękniejszych plaż z wodą o lazurowym kolorze. Powrót statkiem do miasta, a następnie wyjazd.
Cena 45 euro

Plaża w zatoce Himare + zwiedzanie zamku
wycieczka która pozwoli zobaczyć najpiękniejsze zakątki Riwiery Albańskiej.
Pierwszym punktem programu jest zwiedzanie średniowiecznej twierdzy, która została rozbudowana przez słynnego albańskiego możnowładcę – Alego Paszę z Tepeleny.
W Himarze zwiedzanie twierdzy gurującej nad miasteczkiem. Następnie zejście do centrum i czas na plażę. Długa, szeroka plaża oraz krystalicznie przejrzysta woda, z której słynie Himara z pewnością pozostawią niezapomniane wrażenia.
Cena 25 euro

Plaża w Ksamil
z leżakiem i parasolem
Cena 4 euro

Transfer do Ksamil
Cena 1,5 euro

Ceny wycieczek mogą ulec zmianie. Wycieczki realizowane są przez miejscowego touroperatora przy minimum 20 uczestnikach.
Wychowawcy: 1 wychowawca GRATIS na 10 dzieci płatnych