Kiten:

Założona przez osadników trackich spokojna, urocza i coraz bardziej popularna miejscowość wypoczynkowa, położona na półwyspie między dwiema malowniczymi zatokami. Kiten znajduje się w odległości 4 km od klimatycznego uzdrowiska Primorsko, 26 km od Sozopola i 60 km od znanego bułgarskiego kurortu Burgas. Posiada z tymi ośrodkami dogodne i niedrogie połączenia autobusowe. Turystów przyciągają do Kiten liczne tawerny, restauracje, bary, dyskoteki i sklepy z cenami znacznie niższymi, niż w dużych kurortach, szerokie, piaszczyste plaże oraz przystań jachtowa. Atutem Kiten są też dobre warunki do żeglowania i pływania na desce po morzu, istnieje też możliwość uprawiania wędkarstwa i kajakarstwa na miejscowej rzece Kitenska.
Ok. 5 minut spacerem od hotelu znajduje się niezwykła, usytuowana w zatoczce dyskoteka, oferująca możliwość zabawy pośród skał w wodzie i na piasku. Na plaży znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego: skutery, windsurfing, rowery wodne, łodzie typu banan, sprzęt do nurkowania.


HOTEL KITEN PALACE ***
Położenie: Niedaleko centrum, w odległości 100 m od morza, ok. 400 m od plaży północnej i ok. 600 m od plaży południowej. Plaże szerokie i piaszczyste (parasole i leżaki na plaży za dodatkową opłatą).
Wyposażenie: Oddany do użytku w maju 2006 r., funkcjonalnie wyposażony hotel.
Do dyspozycji gości: hall z recepcją, klimatyzowana jadalnia, bar, odkryty basen z brodzikiem (leżaki i parasole na basenie bezpłatne), piłkarzyki, tenis stołowy. Bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu w holu hotelu (WiFi) dla wychowawców.
Zakwaterowanie: Pokoje 2-osobowe z dostawką, 3-, 4- oraz 5-osobowe z łazienką z WC i prysznicem, balkonem, lodówką i sejfem.
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie. Kuchnia polska z elementami kuchni regionalnej. Posiłki przygotowywane są przez polskiego kucharza. Śniadania i kolacje w formie bufetu. Obiady dwudaniowe, z wyborem z dwóch zestawów, z deserem. Suchy prowiant z wodą mineralną na drogę powrotną do Polski. Pierwsze świadczenie: kolacja w dniu przyjazdu; ostatnie świadczenie: śniadanie w dniu wyjazdu.
Obsługa: polska i miejscowa.


Ważne informacje
– wymagany ważny (min. 3 miesiące) paszport lub dowód osobisty
– waluta obowiązująca w Bułgarii: LEWA


Cena obejmuje:

 • transport autokarem z klimatyzacją, video, cafebarem i toaletą pod opieką pilota
  UWAGA: Koszt przejazdu jest kalkulowany na pełny autokar (48 lub 56 uczestników) z województw śląskiego, małopolskiego lub opolskiego. W przypadku wyjazdu z innego regionu Polski koszt transportu będzie kalkulowany indywidualnie, w zależności od miejsca wyjazdu oraz ilości dzieci.
 • 9 noclegów
 • opiekę przedstawiciela biura, przewodnika, polskiej i miejscowej obsługi
 • opiekę 4 lub 5 wychowawców na pełny autokar (48 lub 56 osób)
 • wyżywienie 3 razy dziennie przygotowane przez polskiego kucharza
 • suchy prowiant na drogę powrotną do Polski
 • ubezpieczenie TU Signal Iduna Polska SA na 12 dni: KL 10.000 EUR, NNW 7.000 PLN (Polisa Generalna nr 201240)
 • korzystanie z sejfu w pokoju
 • korzystanie z basenu przy hotelu
 • opłatę klimatyczną
 • podatek VAT

PROPONOWANE WYCIECZKI PODCZAS POBYTU:

– Neseber – 40 lewa/os.
– Ropotamo i Sozopol (autokarem) + rejs statkiem – 38 lewa/os.
– Rejs statkiem i plażowanie na „Rajskiej Plaży” w rezerwacie Ropotamo – 42 lewa/os.
– Zamek Rawadinovo (unikalna budowla z egzotycznymi ogrodami) – 24 lewa/os.
– Warna – 78 lewa/os.

Wycieczki realizowane są przez miejscowego touroperatora. Ceny wycieczek mogą ulec zmianie.
Wychowawcy: 1 wychowawca GRATIS na 10 dzieci płatnych.