grecja pielgrzymka

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

 

Dzień 1: Przejazd Polska – Serbia 

Zbiórka w umówionym miejscu i o ustalonej godzinie (ok. północy). Przejazd do Serbii przez Czechy, Słowację, Węgry; obiadokolacja, nocleg.

 Dzień 2: Filippi, Kavala

Śniadanie. Przejazd do Filippi, pierwszego europejskiego miasta, w którym Ewangelię głosił św. Paweł. Zobaczymy miejsce chrztu św. Lidii, pierwszej Europejki ochrzczonej przez św. Pawła nad pobliską rzeczką Angistą. Następnie przejazd do Kavali (dawnego Neapoli), portu, do którego z Azji przypłynął św. Paweł; obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Ouranopolis, Athos

Śniadanie. Przejazd do Ouranopolis; rejs (dodatkowo płatny) wokół półwyspu, na którym położona jest autonomiczna republika mnichów z Athos (Świętej Góry); podziwianie wspaniałych prawosławnych monastyrów. Powrót do hotelu; obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: Saloniki, Weria

Śniadanie. Przejazd do Salonik, gdzie zwiedzimy Bazylikę św. Demetriusza (największy kościół Grecji), zobaczymy słynną Białą Wieżę, Łuk Triumfalny Galeriusza oraz Rotundę. Następnie przejazd do Werii (starożytnej Berei), gdzie św. Paweł ukrył się przed Żydami z Salonik; msza św. w kaplicy na wzgórzu, z którego św. Paweł nauczał. Przejazd do hotelu na Riwierze Olimpijskiej; obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Meteory

Śniadanie. Wyjazd do Meteorów, gdzie zobaczymy niesamowite klasztory prawosławne „zawieszone w chmurach”. Msza św. w kościele katolickim w Larisie. Powrót do hotelu na Riwierze Olimpijskiej; obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Delfy, Termopile

Wczesne śniadanie. Przejazd do Delf – miejsca szczególnego dla starożytnych Greków, uważanego przez nich za „pępek świata”. Zobaczymy m.in. ruiny pogańskiego sanktuarium Apollina, w którym Pytia przepowiadała przyszłość. Po drodze krótki postój w Termopilach – miejscu słynnej bitwy z Persami. Msza św. w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Przejazd do hotelu w okolicach Koryntu; obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Ateny

Śniadanie. Wyjazd do Aten. W stolicy Grecji zobaczymy stadion panatenajski (pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich), Akropol, Areopag, Rzymskie Forum, Grecką Agorę, Wielką i Małą Metropolis (czyli nową i starą ateńską katedrę), Plac Syntagma (z niezwykle widowiskową zmianą warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza). Msza św. w Rzymskokatolickiej Katedrze św. Dionizego Areopagity. Powrót do hotelu w okolicach Koryntu; obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Rejs na Wyspy Sarońskie

Śniadanie. Dzień na przyjemny wypoczynek nad Zatoką Sarońską z możliwością rejsu (dodatkowo płatny) na wyspy: Hydrę, Spetses lub Monemvasię. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: Korynt, Patras

Śniadanie. Przejazd do starożytnego Koryntu – miejsca, w którym św. Paweł przebywał półtora roku, ale również największej rzymskiej aglomeracji na terenie Grecji; zwiedzanie terenu archeologicznego (wraz z muzeum) oraz msza św. w pobliżu miejsca, gdzie nauczał św. Paweł. Następnie przejazd do Patras, gdzie nawiedzimy Katedrę św. Andrzeja, zbudowaną w domniemanym miejscu jego śmierci; w świątyni przechowywana jest czaszka świętego i fragment jego krzyża. Zaokrętowanie na promie; rejs do włoskiej Ancony.

Dzień 10: Ancona

W godzinach popołudniowych przypłynięcie do portu w Anconie. Przejazd do hotelu w okolicach Padwy; obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11: Gurk  

Śniadanie. Przejazd do austriackiej Karyntii. Przyjazd do Gurk, miejsca kultu św. Emmy – patronki  kobiet w ciąży, wdów oraz osób zmagających się z chorobami oczu; nawiedzenie miejscowej katedry (jeden z najbardziej znanych w Austrii przykładów XII-wiecznej architektury romańskiej) przechowującej relikwie świętej, przy których modlił się m.in. św. Jan Paweł II. Wyjazd i bezpośredni przejazd do Polski. Zakończenie pielgrzymki (w późnych godzinach nocnych, ok. 24:00).

TERMIN:  do uzgodnienia z biurem

CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, WC, rozkładane fotele);
 • 1 nocleg na promie Patras – Ancona (do dyspozycji grupy tzw. siedzenia lotnicze, bez wyżywienia; za dopłatą istnieje możliwość zakwaterowania w kabinach; orientacyjne ceny kabin wewnętrznych: 4-osob. = 64 EUR/os., 3-osob. = 81 EUR/os., 2-osob. = 92 EUR/os.);
 • 9 noclegów w hotelach*** (pokoje 2-, 3-osob. z łazienkami);
 • wyżywienie w hotelach 2 razy dziennie (9 śniadań, 9 obiadokolacji);
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL (20 000 EUR) i NNW (15 000 PLN);
 • opiekę doświadczonego pilota;
 • ww. program;
 • podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, ewentualnych przejazdów komunikacją miejską (koszt ok. 70 EUR/os.);
 • rejsów: Athos (ok. 27,50 EUR/os.), Wyspy Sarońskie (ok. 42 EUR/os.);
 • dopłaty do pokoju 1-osob. (ok. 690 zł);
 • ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych (ok. 90 zł) oraz ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (od 2,5% wartości imprezy);
 • napojów do obiadokolacji;
 • systemu VOICEGUIDE (tzw. słuchawek);
 • świadczeń niewymienionych w ofercie;
 • wydatków własnych.

 

Dodatkowe informacje dotyczące rezerwacji oraz płatności
Dorota Kuśmirek
d.kusmirek@opawy.com.pl