DZIEŃ 1 PRZEJAZD DO FRANCJI
We wczesnych godzinach rannych (04:00!) wyjazd z wyznaczonego parkingu i przejazd w kierunku granicy polsko-niemieckiej.  Następnie przejazd przez terytorium Niemiec do Francji. NOCLEG MÂCON  – Hotel Ibis Budget (uwaga! bez obiadokolacji w tym dniu).

DZIEŃ 2  ARS, LOURDES
Wczesne śniadanie. Przejazd do pobliskiego ARS, miasta związanego z posługą kapłańską „biednego proboszcza” – św. Jana Marii Vianney. Zobaczymy kościół i konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17  godzin dziennie, nawiedzimy Kaplicę Serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego, plebanię niezmienioną od czasów jego posługi. Następnie przejedziemy bezpośrednio do LOURDES – miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata, gdzie Matka Boża objawiła się Bernadecie Soubirous. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Udział w wieczornym nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. NOCLEG LOURDES – Hotel Alba.

DZIEŃ 3 LOURDES
Cały ten dzień spędzimy w LOURDES. Rano Msza Św. Po śniadaniu przejdziemy pod Grotę Objawień Massabielle ze źródłem cudownej,  uzdrawiającej wody, zwiedzimy dwupoziomową bazylikę, kościół podziemny Piusa X, Bazylikę Różańcową. W tym dniu pobyt w Lourdes według programu pielgrzymkowego Sanktuarium, dla chętnych kąpiel w basenach z uzdrawiającą wodą, procesja eucharystyczna. Następnie spacer Drogą Jubileuszową przez miejsca związane z życiem św. Bernadety. Wieczorem obiadokolacja, a po niej udział w nabożeństwie różańcowym. NOCLEG LOURDES – Hotel Alba.

DZIEŃ 4  CARCASSONNE, COSTA BRAVA
Śniadanie. Msza Św. w Lourdes. Następnie przejazd do CARCASSONNE – jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast Francji. Spacer urokliwymi uliczkami wzdłuż doskonale zachowanych murów obronnych. Czas wolny. Przejazd do Hiszpanii na wybrzeże COSTA BRAVA. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. NOCLEG COSTA BRAVA – Gran Hotel Don Juan.

DZIEŃ 5 BARCELONA
Po śniadaniu przejedziemy do BARCELONY, stolicy Katalonii, w której tworzył swe dzieła znakomity artysta Antonio Gaudi, zobaczymy: Park Guell oraz słynną Sagradę Familię, Ramblę, dzielnicę gotycką, nad którą góruje Katedra św. Eulalii i Pałac Królewski,  ponadto Wzgórze Montjuic z obiektami olimpijskimi, pomnik Kolumba  oraz dzielnicę Maremagnum z niepowtarzalnym oceanarium. W godzinach wieczornych powrócimy do hotelu. Obiadokolacja. NOCLEG COSTA BRAVA – Gran Hotel Don Juan.

DZIEŃ 6  MONTSERRAT, BARCELONA
Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek / plażowanie. W godzinach południowych przejedziemy na Świętą Górę Katalończyków – MONTSERRAT, do niezwykłego miejsca, gdzie w przepięknym otoczeniu majestatycznych skał wznosi się benedyktyński klasztor i czczona jest niewielka figurka Czarnej Madonny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Na życzenie grupy można zamienić obiadokolację na obiad i z Montserrat przejechać do BARCELONY, aby zwiedzić Stadion Camp Nou (dodatkowo płatny) oraz wziąć udział w pokazach Magicznych Fontann (atrakcja bezpłatna); przy tej opcji programowej powrót do hotelu w późnych godzinach nocnych. NOCLEG COSTA BRAVA – Gran Hotel Don Juan.

DZIEŃ 7 COSTA BRAVA, TOSSA DE MAR

Śniadanie. Całodniowy pobyt na COSTA BRAVA. W godzinach przedpołudniowych rejs statkiem do uroczej rybackiej wioski TOSSA DE MAR; czas wolny – spacer, zakup pamiątek, możliwość plażowania. Następnie weźmiemy udział w degustacji wina i produktów regionalnych w prawdziwej, katalońskiej bodedze. Obiadokolacja w hotelu. NOCLEG COSTA BRAVA – Gran Hotel Don Juan.

DZIEŃ 8  LA SALETTE
Wczesne śniadanie. Bezpośredni przejazd do LA SALETTE – słynnego sanktuarium Płaczącej Madonny, położonego na wysokości 1.800 m n.p.m., w przepięknej alpejskiej scenerii. W godzinach popołudniowych zakwaterowanie w hotelu. Msza Św. Obiadokolacja. Uczestnictwo w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami. NOCLEG LA SALETTE – Dom (Hotel) Pielgrzyma.

DZIEŃ 9  TURYN
Po śniadaniu przejazd do Włoch, do położonego nad rzeką Pad TURYNU. Nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych z relikwiami św. Jana Bosko i jego ucznia – św. Dominika Savio oraz Katedrę św. Jana Chrzciciela, w której przechowywany jest słynny Całun Turyński, zobaczymy również Plac Castello z przepięknymi Pałacami – Królewskim i Madama. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. NOCLEG BRESCIA (LUB NAJBLIŻSZA OKOLICA).

DZIEŃ 10  POWRÓT DO POLSKI
Śniadanie. Bezpośredni przejazd do Polski. Powrót ok. godz. 23.00-24.00.

TERMIN:  do uzgodnienia z biurem

CENA:  2.560 zł  przy grupie min. 45 osób pełnopłatnych

CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem,
 • 9 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2-, 3-osobowe),
 • wyżywienie: 9 śniadań, 8 obiadokolacji,
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL – 20.000 EUR, NNW – 15.000 zł,
 • opiekę doświadczonego pilota,
 • program zwiedzania.

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu (ok. 45 EUR/os.),
 • napojów do obiadokolacji,
 • dopłaty do ubezpieczenia od chorób przewlekłych – 90,- zł,
 • dopłaty do ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7% wartości imprezy przy ubezpieczeniu od kosztów chorób przewlekłych,
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego – ok. 700,- zł,
 • rejsu fakultatywnego do Tossy de Mar (ok. 25 EUR/os.; dla chętnych),
 • świadczeń niewymienionych w ofercie,
 • wydatków osobistych.

Dodatkowe informacje dotyczące rezerwacji oraz płatności
Dorota Kuśmirek
d.kusmirek@opawy.com.pl