Lizbona – Fatima – Porto – Santiago De Compostela – Pontevedra – Coimbra – Cabo Da Roca

Dzień: 1
Zbiórka uczestników pielgrzymki w wyznaczonym miejscu i o ustalonej godzinie. Transfer autokarem na lotnisko. Przelot z Polski do Lizbony. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

opawyDzień: 2 Lizbona, Fatima
Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najstarszych i najpiękniejszych stolic Europy – Lizbony ze wspaniałą architekturą manuelińską (typową tylko dla tego kraju), np.: Klasztor Świętego Hieronima wraz z kościołem (pochowany jest w nim Vasco da Gama), słynna Wieża Betlejemska, pomnik Odkrywców, Alfama, Zamek Świętego Jerzego, Kościół Świętego Antoniego (uczestnictwo we mszy świętej) wraz z kryptą kryjącą pozostałości domu, w którym urodził się święty. Przejazd do Fatimy; obiadokolacja, nocleg. Chętni mogą wziąć udział w nabożeństwie różańcowym oraz procesji ze świecami.

Dzień: 3 Fatima, Aljustrel
Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Aljustrel – wioski, w której urodzili się i mieszkali Wizjonerzy; udział w Drodze Krzyżowej malowniczo wijącej się pośród drzewek oliwnych; nawiedzenie miejsca ukazania się Anioła Portugalii (zwanego również Aniołem Pokoju); zwiedzanie domów Łucji, Hiacynty i Franciszka. Powrót do Fatimy; nawiedzenie grobów Wizjonerów znajdujących się w Bazylice Różańcowej, Kaplicy Objawień, gdzie dzieciom ukazywała się Matka Boska oraz najnowszej Bazyliki Świętej Trójcy. Czas na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Procesja i modlitwa różańcowa. Nocleg.

Dzień: 4 Porto, Santiago de Compostella
Śniadanie. Przejazd do Porto – kolebki Portugalii oferującej turystom wspaniałe zabytki, np.: katedra, Kościół Świętej Klary, dworzec kolejowy Sao Bento (przyozdobiony płytkami ceramicznymi, tzw. azulejos, ukazującymi sceny historyczne), Wieża Kleryków (jedna z najwyższych budowli w kraju); przy sprzyjającej pogodzie rejs po Douro (Złotej rzece), dający możliwość zobaczenia imponujących mostów i przytulonych do skalistego brzegu domów. Przejazd do Hiszpanii. Przyjazd do Santiago de Compostella; zwiedzanie Sanktuarium Świętego Jakuba, które, obok Jerozolimy i Rzymu, było w średniowieczu najważniejszym ośrodkiem pielgrzymkowym. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień: 5 Santiago de Compostella, Pontevedra, Coimbra, Fatima
Śniadanie. Msza święta w Sanktuarium Świętego Jakuba (w Kaplicy St. Maria del Pilar). Przejazd do Pontevedra; nawiedzenie klasztoru, w którym mieszkała Łucja (modlitwa w kaplicy, w której doświadczała objawień). Przejazd do Coimbry – historycznej stolicy Portugalii, np.: Stara Katedra oraz kompleks uniwersytetu założonego w 1290 roku (najstarszy w kraju!) z Kaplicą Świętego Michała i biblioteką Joanina. Powrót do Fatimy; obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych uczestnictwo w procesji światła i modlitwie.

Dzień: 6 Bathala , Alcobaca, Nazare
Śniadanie. Msza święta. Przejazd do miejscowości Bathala; nawiedzenie klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej (zbudowany w podzięce za pomoc Matki Boskiej w zwycięstwie w bitwie pod Aljubarottą). Przejazd do Alcobaca; zwiedzanie imponującego klasztoru cystersów oraz grobowców Ines de Castro i króla Pedro I (pary tragicznych kochanków). Przejazd do Nazare; nawiedzenie sanktuarium słynącego z cudownej figurki NMP; podziwianie wspaniałych widoków z tarasu ulokowanego na 110-metrowej skale; czas na spacer po plaży (miasteczko położone jest nad oceanem) oraz na pamiątkowe zakupy. Powrót do Fatimy; obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych uczestnictwo w procesji.

Dzień: 7 Sintra, Cabo da Roca, Cascais, Lizbona
Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Sintry – miasta wpisanego na listę UNESCO, np.: Pałac Narodowy, Stare Miasto. Przejazd na ,,koniec świata”, czyli na Przylądek Roca (Cabo da Roca), który jest najdalej na zachód wysuniętym punktem Europy z latarnią morską spoglądającą stamtąd na ocean ze 140-metrowej skały. Przejazd do Lizbony; po drodze postój w słynnym kurorcie Cascais (spacer po Starym Mieście lub po plaży). Przyjazd do Lizbony, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień: 8 Lizbona
Śniadanie. Przejazd na lotnisko; odprawa; przelot do Polski. Transfer autokarem w wyznaczone przez Klienta miejsce. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia:

  • przelot samolotem (np. Warszawa – Lizbona – Warszawa);
  • transfer autokarem na lotnisko i z lotniska;
  • transfery w Portugalii i Hiszpanii komfortowym autokarem;
  • 7 noclegów w hotelach kategorii 3 gwiazdki (pokoje 2-, 3-osobowe);
  • wyżywienie 2 x dziennie (7 śniadań, 7 obiadokolacji);
  • ubezpieczenie (Signal Iduna; NNW do kwoty 7.000 zł, KL do kwoty 15.000 euro, bagaż do kwoty 800 zł);
  • opieka doświadczonego pilota.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (na które trzeba przeznaczyć ok. 80 euro);
  • rejsu po rzece Douro;
  • napoi do obiadokolacji (prócz tych, które są w menu).

Termin do ustalenia z biurem.

Dodatkowe informacje dotyczące rezerwacji oraz płatności
Dorota Kuśmirek
d.kusmirek@opawy.com.pl