pielgrzymka-ziemia-swieta-2015


Jerozolima – Betlejem – Góra Oliwna – Ein Karemn – Yad Vashem – Betania – Jerycho – Qasr el Yahud – Morze Martwe – Cezarea Nadmorska – Góra Karmel – Hajfa – Nazaret – Kana Galilejska – Jezioro Galilejskie – Góra Błogosławieństw – Tabga – Kafarnaum – Góra Tabor


RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

DZIEŃ 1: Katowice – Tel Awiw
Zbiórka na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo – bagażowa. Przelot do Tel Awiwu (*planowany wylot z Katowic w godzinach rannych). Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: Jerozolima
Rano śniadanie w hotelu. Przejazd do Jerozolimy, do Starego Miasta. Rozpoczniemy od nawiedzenia kościoła św. Anny. Uważa się, że stoi on w miejscu, gdzie znajdował się dom Anny i Joachima – rodziców Maryi, która tam się urodziła. Przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Bożego, która jest wspólną własnością kilku wyznań chrześcijańskich. Najważniejszym miejscem jest zabudowany pagórek, na którym wedle tradycji, ukrzyżowano Jezusa. Czas wolny. Przejście przez dzielnice żydowską wzdłuż ulicy Cardo, pod Ścianą Płaczu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3: Góra Oliwna – Ein Karem
W godzinach rannych śniadanie w hotelu, następnie udamy się na Górę Oliwną zwiedzimy Meczet Wniebowstąpienia, następnie Kościół Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz. Następnie przejdziemy na taras widokowy skąd roztacza się niesamowita panorama na Jerozolimę. Zejdziemy zboczem Góry Oliwnej do kaplicy Dominus Flevit, miejsca gdzie Pan Jezus opłakiwał przyszłe losy Jerozolimy. Następnie przejdziemy do symbolicznego Grobu Maryj oraz do Bazylik Agonii zwaną także kościołem wszystkich Narodów. Tuż obok świątyni rozciąga się Ogród Oliwny –Getsemanii, w którym Jezus został zdradzony. W dalszej części dnia przejazd do Ein Karem, miejsca związanego ze Św. Janem Chrzcicielem. Zobaczymy franciszkański kościół Nawiedzenia oraz kościół Św. Jana Chrzciciela. Po zwiedzeniu Ein Karem przejedziemy do Yad Vashem, miejsca pamięci wszystkich ofiar i bohaterów holocaustu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: Betlejem – Syjon Chrześcijański
W godzinach rannych śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, gdzie nawiedzimy kościół, w którym znajdują się wspaniałe freski ilustrujące losy Świętej Rodziny. Następnie zobaczymy Grotę Mleczną, w której, zgodnie z tradycją, Maria karmiła Jezusa podczas ucieczki do Egiptu. Przejście do kościoła św. Katarzyny oraz Grotę św. Hieronima. Następnie zwiedzamy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, która jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich. Została ona wzniesiona nad Grotą Narodzenia. W Grocie tej, srebrną gwiazdą oznaczono miejsce narodzenia Jezusa. Dalej udamy się na Górę Syjon. Nawiedzimy kościół Zaśnięcia NMP i Wieczernik, najważniejszego dla chrześcijan miejsca ostatniej wieczerzy. Następnie udamy się do kościoła św. Piotra „In Galicantu” – miejsca gdzie kogut zapiał, a Apostoł Piotr trzy razy zaparł się Jezusa. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: Betania – Jerycho – Qasrl Al–Yehud – Morze Martwe
Rano śniadanie. Przejazd do Betanii, gdzie wg Ewangelii znajdował się dom Łazarza i jego sióstr. To w tym miejscu także Jezus przemówił: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki (…)”. Przejazd przez Pustynię Judzką do Jerycha, które uchodzi za najstarsze miasto świata. Wznosi się tutaj Góra Kuszenia, na której, według Pisma Świętego, szatan kusił Jezusa. Następnie udamy się do Qasrl al Yehud miejsce chrztu Pana Jezusa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dalej zatrzymamy się nad Morzem Martwym, które jest najniżej położonym miejscem na świecie. Możliwość kąpieli błotnych. Powrót do Betlejem na obiadokolację. Nocleg.

DZIEŃ 6: Cezarea Nadmorska – Hajfa – Góra Karmel – Kana Galilejska – Nazaret
Rano śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Cezarei, która za czasów rzymskich była stolicą nowotestamentowej Palestyny. Jest to jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu –zobaczymy pozostałości rzymskiego akweduktu. Dalej przejazd do Hajfy, które jest trzecim co do wielkości miastem w Izraelu, położonym na stokach Góry Karmel. Na Górze Karmel zobaczymy Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu – kościół Stella Maris. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu przemienienia wody w wino na weselu ubogiej rodziny. Dla małżeństw istnieje możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Następnie przejazd do Nazaretu.
Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Przejdziemy też do kościoła św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli. Następnie Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: Jez. Galilejskie – Kafarnaum – Góra Błogosławieństw – Tabga – Góra Tabor
W godzinach rannych śniadanie. Udamy się nad Jezioro Galilejski – rejs statkiem. Dalej przejazd brzegiem jeziora do Kafarnaum, gdzie według Ewangelii Jezus wygłosił więcej kazań i uczynił więcej cudów niż w innych miejscach. Następnie udamy się do Tabgi, miejsca, gdzie Jezus dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb. Nawiedzimy Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Dalej przejazd na Górę Błogosławieństw – na zboczu wzgórza wznosi się ośmioboczne Sanktuarium. Przejazd na Górę Tabor – miejsce Przemienienia. Nawiedzimy franciszkańską Bazylikę Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi.

Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8: Tel Aviv – Przelot do Polski
Rano śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Po odprawie bagażowej i bezpieczeństwa nastąpi przelot do Katowic-Pyrzowic. Zakończenie pielgrzymki.


TERMIN: do ustalenia z biurem


CENA ZAWIERA:

 • Przelot samolotem czarterowym na trasie: Katowice – Tel Awiw – Katowice;
 • Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;
 • 7 noclegów w hotelach ***/**** (pokoje 2-osobowe z łazienką, możliwość pokoi 3–os. na życzenie grupy);
 • Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji + 1 lunch Ryba Św. Piotra;
 • System VOICEGUIDE na trasie całej pielgrzymki (tzw. słuchawki);
 • Ubezpieczenie Signal Iduna: KL, NW, choroby przewlekłe;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika Biblisty,
 • Przedstawiony program zwiedzania,
 • Codzienną Msze Św.,
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów ! (w tym także rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim).

CENA NIE ZAWIERA:

 • napoi do obiadokolacji;
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego,
 • wydatków własnych;
 • napiwków dla kierowców, hoteli, przewodnika (około 50 usd/os.);
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji;
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie;
 • transferu autokarem z Głuchołaz na lotnisko w Pyrzowicach i z powrotem – 65,- zł/osobę.

WAŻNE INFORMACJE:
1. Przy zapisie każdy uczestnik musi posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z pielgrzymki. W paszporcie nie mogą być wbite pieczątki ani syryjskie, ani libijskie.
2. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
3. Program bazuje na zakwaterowaniu w hotelach w Nazarecie lub Tyberiadzie oraz w Betlejem.
4. Na życzenie Klienta możliwość zamówienia pokoju jednoosobowego, za dodatkowa opłatą – 170 USD.
5. B.P. OPAWY nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dokonane przez linie lotnicze.
6. W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. OPAWY zastrzega sobie możliwość zmian w programie.


Dodatkowe informacje dotyczące rezerwacji oraz płatności
Dorota Kuśmirek
d.kusmirek@opawy.com.pl