Dzień 1  
Zbiórka w umówionym miejscu i o ustalonej godzinie. Wyjazd i przejazd do Słowenii.

Dzień 2     JASKINIA POSTOJNA, ZADAR
Zwiedzanie słynnej JASKINI POSTOJNA (uważana za jedną z najpiękniejszych i największych na świecie, przyciągająca tłumy turystów, z ważnymi osobistościami i koronowanymi głowami państw włącznie, wykorzystywana w produkcjach filmowych i dokumentalnych, obowiązkowy punkt podczas podróży po Słowenii). Przejazd do Chorwacji, przyjazd do ZADARU, miasta, o którym mawia się, że „pozdrawia słońce i gra falami morskimi na organach”, spacer, np.: Brama Lądowa i Brama Morska, Wieża Bablja Kula, Plac Pięciu Studni, rzymskie forum, kościoły: św. Symeona i św. Donata, Katedra św. Anastazji. Przejazd na nocleg w hotelu turystycznym, obiadokolacja.

Dzień 3     KORNATI
Śniadanie. Rejs statkiem pośród malowniczych wysp Archipelagu KORNATI – turkusowe morze, skaliste klify, jednym słowem – niesamowite widoki; czas na spacer po jednej z wysp; w trakcie rejsu obiad. Powrót na nocleg w hotelu turystycznym, obiadokolacja.

Dzień 4     SPLIT, TROGIR   
Śniadanie. Przejazd do SPLITU, największego chorwackiego węzła komunikacji promowej, stolicy Dalmacji, której mieszkańcy uchodzą z jednej strony za najlepiej ubranych  i najurodziwszych w całej Chorwacji, z drugiej – za fatalnych kierowców, spacer, np.: Pałac Dioklecjana, Porta Aurea (Złota Brama), Katedra św. Dujama, Plac Ludowy, pasaż portowy. Przejazd do TROGIRU – kolejnej adriatyckiej perełki, miasta określanego mianem „żywego muzeum”, spacer po Starym Mieście, np.: Pałac Ćipiko, katedra, Kościół św. Barbary, ratusz, loggia miejska. Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu turystycznym.

Dzień 5     JEZIORA PLITWICKIE     
Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego JEZIORA PLITWICKIE, największego i najstarszego w Chorwacji, niewątpliwie jej atrakcji przyrodniczej numer jeden, przejazd kolejką oraz spacer trasami widokowymi wśród malowniczych jezior i wodospadów. Ciepły posiłek. Wyjazd i bezpośredni przejazd do Polski.

Dzień 6
Zakończenie wycieczki


6 dni – cena do ustalenia z biurem

Symbol: HR II
Kierunek: Chorwacja

Terminy – do uzgodnienia z biurem


ŚWIADCZENIA UJĘTE W CENIE WYCIECZKI:
– 3 noclegi;
– 7 posiłków;
– przejazd komfortowym autokarem;
– ubezpieczenie NNW i KL;
– obsługa pilota.


Cena wycieczki nie obejmuje: biletów wstępu (w tym także do jaskini i PN Jez. Plitwickie), lokalnych przewodników, rejsu statkiem (Kornati), dopłaty za dojazd po uczestników.


ZMIANY PROGRAMOWE:
dodatkowy dzień – WYPOCZYNEK NAD ADRIATYKIEM; dopłata:  równowartość od 42 EUR/ uczestnika; ujęte w dopłacie świadczenia: całodzienny pobyt w miejscowości nadmorskiej, 2 posiłki (śniadanie, obiadokolacja), nocleg w hotelu turystycznym, ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota.