budapeszt opawyDzień 1
Zbiórka w umówionym miejscu i o ustalonej godzinie. Wyjazd. Przejazd przez Czechy i/lub Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię.

Dzień 2    RIWIERA OLIMPIJSKA
Przyjazd do Grecji do jednego z kurortów na RIWIERZE OLIMPIJSKIEJ (np. Leptokaria); zakwaterowanie w hotelu; czas na odpoczynek; poznanie kurortu; plażowanie, kąpiel w morzu; obiadokolacja; nocleg.

Dzień 3    METEORY
Śniadanie. Przejazd do Kalambaki – miasteczka u stóp METEORÓW. Pełen wrażeń i niezapomnianych widoków podjazd do jednego z klasztorów „zawieszonych” na skałach (np. Wielki Meteoron lub Klasztor św. Warłama), zwiedzanie. Wizyta w pracowni ręcznego „pisania” ikon bizantyjskich (poczęstunek greckimi słodkościami i napojami, tajniki powstawania ikon, czas wolny na zakup pamiątek). Na zakończenie degustacja wspaniałej greckiej kuchni w lokalnej tawernie („przyjemność” płatna we własnym zakresie). Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu turystycznym.

Dzień 4-5    ATENY
Śniadanie. Wypoczynek nad Morzem Egejskim: plażowanie, spacery, zakupy; obiadokolacja + suchy prowiant. Ok. godz. 01.00 wyjazd do ATEN, zwiedzanie stolicy Grecji, np.:  stadion pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich (tzw. stadion panatenajski), Zappion, Świątynia Zeusa Olimpijskiego (tzw. Olimpejon), Łuk Hadriana, Akropol (Świątynia Ateny-Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon, Teatr Dionizosa, Odeon Herodesa Attykusa), Areopag, Rzymskie Forum z Wieżą Wiatrów, Agora Grecka z Hefajstejonem i Stoą Attalosa II, Biblioteka Hadriana, Monastiraki, Plaka, Wielka i Mała Metropolis (czyli ateńskie katedry: stara i nowa), Plac Syntagma (niezwykle widowiskowa zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza), Ogrody Narodowe. Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu turystycznym.

Dzień 6     SALONIKI, OLIMP
Śniadanie. Przejazd do SALONIK – stolicy Greckiej Macedonii, spacer, np.: nabrzeże portowe z wizytówką miasta – Białą Wieżą, konny pomnik Aleksandra Macedońskiego, Plac Arystotelesa z pomnikiem filozofa, Plac Dikastirion z łaźnią turecką i rzymskim forum, Katedra św. Dymitra, Łuk Galeriusza, Rotunda św. Jerzego. Przejazd na teren Parku Narodowego OLIMP, podziwianie Zatoki Termajskiej z „odpowiedniej” wysokości a przy tym przyjemne obcowanie z największym pasmem górskim Grecji. Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu turystycznym.

Dzień 7    RIWIERA OLIMPIJSKA
Śniadanie. Wypoczynek nad Morzem Egejskim: plażowanie, spacery, zakupy; obiadokolacja i nocleg w hotelu turystycznym.

Dzień 8    
Śniadanie + suchy prowiant. Wczesny wyjazd z hotelu. Przejazd przez Macedonię, Serbię, Węgry. Przyjazd na nocleg w hotelu turystycznym w okolicach Budapesztu.

Dzień 9    BUDAPESZT
Śniadanie. Zwiedzanie BUDAPESZTU, np.: Plac Bohaterów, Park Miejski, Andrássy út (reprezentacyjna aleja Budapesztu), Parlament, Bazylika św. Stefana, Wzgórze Zamkowe (Pałac Królewski, Starówka, Kościół Macieja, Baszta Rybacka, pomnik św. Stefana), Wzgórze Gellerta (cytadela, Statua Wolności), Váci utca. Wyjazd i bezpośredni przejazd do Polski. Zakończenie wycieczki.


9 dni – cena do ustalenia z biurem

Symbol: GWL
Kierunek: Grecja


ŚWIADCZENIA UJĘTE W CENIE WYCIECZKI:
– 7 noclegów;
– 14 posiłków;
– przejazd komfortowym autokarem;
– ubezpieczenie NNW i KL;
– obsługa pilota.


Cena wycieczki nie obejmuje: biletów wstępu, lokalnych przewodników, przejazdów środkami komunikacji miejskiej (np. metro), dopłaty za dojazd po uczestników.


Uwaga! W Grecji dla młodzieży do 18 lat z krajów UE wstępy w latach ubiegłych były bezpłatne po okazaniu legitymacji szkolnej lub paszportu. Podobnie młodzież ucząca się powyżej 18 lat  i studenci z krajów UE – wstęp wolny po okazaniu legitymacji szkolnej lub studenckiej. Bezpłatne wstępy nie dotyczą klasztorów w Meteorach. Biuro pokrywa koszt biletu wstępu na Akropol dla opiekunów grup szkolnych (1/15 uczniów).


ZMIANY PROGRAMOWE:
KORYNT zamiast 1. DNIA WYPOCZYNKU NAD MORZEM; dopłata: równowartość od
10 EUR/ uczestnika; ujęte w dopłacie świadczenia: przejazd autokarem, zwiedzanie pod opieką pilota, nocleg w hotelu turystycznym, 2 posiłki (śniadanie, obiadokolacja), ubezpieczenie NNW i KL.