PROGRAM REALIZOWANY TYLKO W OKRESIE: II połowa maja – I połowa września


Dzień 1
Zbiórka w umówionym miejscu i o ustalonej godzinie. Wyjazd i przejazd do Niemiec.

Dzień 2    ROSKILDE, HELSINGŘR  
Przeprawa promowa do Danii. Przejazd do ROSKILDE, krótka wizyta w dawnej stolicy Danii. Przejazd do HELSINGŘR, np. Zamek Kronborg, w którym Szekspir umieścił akcję „Hamleta”. Przeprawa promowa do Szwecji. Przejazd na nocleg w schronisku młodzieżowym.

Dzień 3    GÖTEBORG, TANUMSHEDE, FREDRIKSTAD  
Śniadanie. Przejazd do GÖTEBORGA, spacer, np.: ratusz, Nordstan – centrum handlowe, Dworzec Centralny, Opera, Utkiken (wieżowiec zwany „szminką”), Kronhuset, molo Stenpiren, Stadion Ullevi. Przejazd do TANUMSHEDE, którego turystycznym magnesem są ryty naskalne z epoki brązu, ukazujące m.in. życie ówczesnych ludzi.  Przejazd do norweskiego FREDRIKSTAD, którego dumą jest wspaniała forteca i urokliwe Stare Miasto. Przejazd na nocleg w schronisku młodzieżowym; posiłek biura.

Dzień 4    FIORDY  
Śniadanie. Przejazd w kierunku Geilo; następnie w okolice wodospadu Vřringfossen – jednego z najpiękniejszych w Norwegii. Przejazd mostem nad EID FIORDEM, najdalej wysuniętą odnogą HARDANGER FIORDU. Przejazd w kierunku Voss i dalej piękną widokowo trasą do Bergen. Posiłek biura; nocleg w schronisku młodzieżowym.

Dzień 5    BERGEN, FIORDY
Śniadanie. Spacer po BERGEN – stolicy fiordów, np.: Sala Hĺkona, Wieża Rosenkrantza, dzielnica Bryggen, port Vĺgen, Torget (targ rybny), w miarę możliwości czasowych akwarium lub przejażdżka kolejką na jeden ze szczytów wokół Bergen. Przejazd malowniczymi trasami – wzdłuż FIORDU HARDANGER i przez płaskowyż Hardangervidda. Przyjazd na nocleg w schronisku młodzieżowym; posiłek biura.

Dzień 6    OSLO
Śniadanie. Przejazd do OSLO – poznawanie atrakcji turystycznych stolicy Norwegii, np.: Karl Johans gate, Domkirke (katedra), Plac Stortorvet, Stortinget (siedziba parlamentu), Teatr Narodowy, Aula (główny gmach uniwersytetu), Slottet (Pałac Królewski), Półwysep Bygdřy z Muzeum Statków Wikingów, Park Rzeźb Vigelanda ze słynnym Monolitten. Przejazd mostem Svinesund i dalej w kierunku portu Helsingborg.

Dzień 7-8    KOPENHAGA
Przeprawa promowa do Danii. Przejazd do KOPENHAGI; posiłek biura; spacer po stolicy Danii, np.: deptak Strřget, Pałac Amalienborg (główna rezydencja rodziny królewskiej), Kościół Marmurowy, słynna duńska Syrenka (wizytówka miasta), Port Nyhavn, Opera, Teatr Królewski, Pałac Christiansborg, ratusz oraz do wyboru: albo czas wolny, albo Ogrody Tivoli (park rozrywki), albo jedno z kopenhaskich muzeów. Wyjazd (po 9 godz.) i bezpośredni przejazd do Polski z przeprawą promową Dania – Niemcy. Zakończenie wycieczki.


8 dni – cena do ustalenia z biurem

Symbol: DNF II
Kierunek: Skandynawia


ŚWIADCZENIA UJĘTE W CENIE WYCIECZKI:
– 4 noclegi;
– 8 posiłków;
– przejazd komfortowym autokarem;
– przeprawy: Niemcy – Dania – Szwecja (w 2 strony);
– ubezpieczenie NNW i KL;
– obsługa pilota.


Cena wycieczki nie obejmuje: biletów wstępu, ew. przejazdów środkami komunikacji miejskiej, dopłaty za dojazd po uczestników.


UDOGODNIENIA:
– posiłek w 2. dniu w formie posiłku biura – dopłata: od 10 zł/ uczestnika;
– obiadokolacja serwowana przez schronisko (zamiast posiłku biura i jeśli opcja dostępna w ofercie schroniska) – dopłata: równowartość od 22 EUR/ uczestnika/ posiłek;
– nocleg (ze śniadaniem) po zwiedzaniu Kopenhagi – dopłata: równowartość od 42 EUR/ uczestnika.