Barcelona-SagradaDzień 1
Zbiórka w umówionym miejscu i o ustalonej godzinie. Wyjazd i przejazd do Księstwa Liechtenstein.

Dzień 2    VADUZ, GENEWA
Przyjazd do VADUZ, krótka wizyta w stolicy księstwa, np.: Städtle (główny deptak), zamek, katedra. Przejazd przez piękną krajobrazowo Szwajcarię. Przyjazd do GENEWY, np.: siedziba ONZ i Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, Jet d’Eau na Jeziorze Genewskim, Jardin Anglais, Katedra św. Piotra, Maison Tavel, ratusz. Przejazd na nocleg w hotelu turystycznym.

Dzień 3    AVIGNON
Śniadanie. Wczesny wyjazd z hotelu. Przejazd do Prowansji, do położonego nad Rodanem miasta papieży – AVIGNON, np.: mury obronne, Most św. Benezeta, Ogrody Biskupów, Katedra Notre Dame des Doms, Pałac Papieży, Mały Pałac, Kościół św. Piotra, Plac Zegarowy. Przejazd do Hiszpanii. Przyjazd do LLORET DE MAR lub innego nadmorskiego kurortu w Katalonii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu turystycznym.

Dzień 4    MONTSERRAT, BARCELONA
Śniadanie. Przejazd na MONTSERRAT – Świętą Górę Katalończyków, zwiedzanie bazyliki z figurką Czarnej Madonny. Przejazd do BARCELONY, np.: Kościół Sagrada Família, Casa Milŕ, Casa Batlló, stadion FC Barcelony – Camp Nou, Plac Hiszpański, Wzgórze Montjuďc, dzielnica gotycka z Katedrą św. Eulalii,  Rambla, pomnik Kolumba, Stary Port. Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu turystycznym.

Dzień 5    TOSSA DE MAR / FIGUERES
Śniadanie. Pobyt w Lloret de Mar lub innym nadmorskim kurorcie (spacery, zakupy, plażowanie) oraz rejs stateczkiem wzdłuż wybrzeża Costa Brava do miejscowości TOSSA DE MAR (spacer uliczkami Starego Miasta otoczonego średniowiecznymi murami, ew. plażowanie) lub przejazd do FIGUERES (wizyta w Muzeum Salvadora Dalí). Ciepły posiłek + suchy prowiant. Wyjazd do Francji.

Dzień 6    KSIĘSTWO MONACO
Przyjazd w godzinach rannych do KSIĘSTWA MONACO – drugiego, po Watykanie, najmniejszego państwa świata, spacer, np.: Muzeum Oceanograficzne, Katedra św. Mikołaja, Pałac Książęcy, port jachtowy, słynne Kasyno Monte-Carlo, ogród z rzeźbami Adama i Ewy. Wyjazd (po 9 godz.) i bezpośredni przejazd do Polski.

Dzień 7
Ciepły posiłek na trasie. Zakończenie wycieczki.


7 dni – cena do ustalenia z biurem

Symbol: HSM
Kierunek: Hiszpania


ŚWIADCZENIA UJĘTE W CENIE WYCIECZKI:
– 3 noclegi;
– 8 posiłków;
– przejazd komfortowym autokarem;
– ubezpieczenie NNW i KL;
– obsługa pilota.


Cena wycieczki nie obejmuje: biletów wstępu, rejsu stateczkiem, dopłaty za dojazd po uczestników.


ZMIANY PROGRAMOWE:
1/ dodatkowy dzień w Hiszpanii – BARCELONA; dopłata: równowartość od 34 EUR/ uczestnika; ujęte w dopłacie świadczenia: 1 nocleg w hotelu turystycznym, 2 posiłki (śniadanie, obiadokolacja), zwiedzanie pod opieką pilota, przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW i KL;

2/ EUROPA PARK zamiast VADUZ i GENEWY; dopłata: bilet wstępu do parku rozrywki;

3/ dodatkowy nocleg w Hiszpanii (w dniu 5.); dopłata: równowartość od 15 EUR/ uczestnika; ujęte w dopłacie świadczenia: obiadokolacja i śniadanie w hotelu zamiast ciepłego posiłku i suchego prowiantu, nocleg w hotelu turystycznym; 5. i 6. dzień wycieczki wg poniższego programu (pozostałe dni bez zmian):

Dzień 5    TOSSA DE MAR  
Śniadanie. Plażowanie, spacery, zakupy w Lloret de Mar lub innym nadmorskim kurorcie. Rejs stateczkiem wzdłuż wybrzeża Costa Brava do miejscowości TOSSA DE MAR (spacer uliczkami Starego Miasta otoczonego średniowiecznymi murami, ew. plażowanie). Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu turystycznym.

Dzień 6    KSIĘSTWO MONACO  
Śniadanie. Wczesny wyjazd z hotelu. Przejazd przez Francję do KSIĘSTWA MONACO, zwiedzanie wg programu HSM. Wyjazd (po 9 godz.) i bezpośredni przejazd do Polski.