WŁOCHY: ORVIETO – SORRENTO – AMALFI – POSITANO – CAPRI – POMPEJE – WEZUWIUSZ/NEAPOL – RZYM – WATYKAN

WYJAZD AUTOKAROWY 9-DNIOWY

TERMIN: 29.06-07.07.2024

Dzień 1

Zbiórka uczestników wycieczki w umówionym miejscu i o ustalonej godzinie. Wyjazd i bezpośredni przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.    

Dzień 2  ORVIETO

Przyjazd do położonego na wulkanicznej skale ORVIETO – miasta m.in. wspaniałych winnic i pięknej ceramiki, wjazd lokalnym transportem na szczyt i do centrum, a następnie spacer, np.: katedra, Palazzo del Popolo, Plac Republiki, Torre del Moro. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu turystycznym.

Dzień 3   SORRENTO

Śniadanie. Przejazd nad Zatokę Neapolitańską, do urokliwie usytuowanego na klifie SORRENTO, którego kulinarną wizytówką są limoncello (produkowany tu likier, duma miasta!) i lody cytrynowe, miasta rozsławionego za sprawą komedii romantycznej „Wesele w Sorrento”, spacer, np.: Piazza Tasso, Corso Italia (główna ulica handlowa), katedra, Villa Fiorentino, Via Cesareo, Villa Comunale (spektakularny taras widokowy z Wezuwiuszem w tle), Marina Grande (niewielki, klimatyczny port dla łodzi rybackich). Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu turystycznym lub na campingu.

Dzień 4  AMALFI, POSITANO              

Śniadanie. Rejs odkrywający uroki południowego wybrzeża Półwyspu Sorrentyńskiego z postojami w POSITANO i AMALFI oraz dodatkowymi atrakcjami jak jaskinie, pobliskie wyspy oraz park morski. Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu turystycznym lub na campingu.

Dzień 5   WYPOCZYNEK

Śniadanie. Całodniowy pobyt w miejscowości wypoczynkowej, czas na przyjemny relaks – spacery, kąpiele słoneczne i morskie; obiadokolacja; nocleg w hotelu turystycznym lub na campingu.

Dzień 6  WYPOCZYNEK / CAPRI                     

Śniadanie. Całodniowy pobyt w miejscowości wypoczynkowej lub program dodatkowy: rejs na CAPRI (wymagane wcześniejsze zgłoszenie do Biura) – skalistą wyspę na Morzu Tyrreńskim, uchodzącą za jedną z piękniejszych włoskich wysp, miejsce niewątpliwie luksusowe i z oszałamiającymi widokami, np.: Ogrody Augusta, kartuzja, punkt widokowy Tragara, skały Faraglioni, spacer do Łuku Naturalnego. Obiadokolacja; nocleg w hotelu turystycznym lub na campingu.

Dzień 7   POMPEJE, WEZUWIUSZ/NEAPOL      

Śniadanie. Przejazd do POMPEJÓW, spacer po świetnie zachowanym starożytnym mieście, położonym u stóp Wezuwiusza, np.: forum, Teatr Wielki, amfiteatr, Dom Fauna i inne wille, palestra (teren ćwiczeń). Do wyboru: WEZUWIUSZ (program realizowany przy sprzyjających warunkach pogodowych; podjazd lokalnym transportem a następnie spacer na szczyt wulkanu) lub NEAPOL (stolica włoskiej Kampanii, miasto kontrastów i wyśmienitej pizzy; spacer, np.: Stare Miasto, Zamek Nowy, Teatr San Carlo, Galeria Umberto I, Pałac Królewski, Plac Plebiscytowy, Kościół św. Franciszka z Paoli). Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu turystycznym.

Dzień 8  RZYM, WATYKAN       

Śniadanie. Przejazd do WATYKANU – Plac i Bazylika św. Piotra („Pieta” Michała Anioła, Ołtarz Papieski, Kaplica św. Sebastiana z ołtarzem św. Jana Pawła II). Spacer po RZYMIE, „wiecznym mieście”, o porywającej architekturze, niebanalnym klimacie, gdzie vita może być tylko dolce, np.: Via della Conciliazione, Most i Zamek św. Anioła, Plac Navona, Panteon, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Kapitol, Forum Romanum, Łuk Konstantyna, Koloseum, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Ciepły posiłek. Wyjazd (po min. 9 h) i bezpośredni przejazd do Polski. 

Dzień 9  Powrót w wyznaczone przez Klienta miejsce; zakończenie wycieczki.

CENA WYCIECZKI 9-DNIOWEJ: 4.780,- zł/os.

ŚWIADCZENIA UJĘTE W CENIE WYCIECZKI:

  • 6 noclegów (min. 2 noclegi w hotelach kategorii 3/4, pokoje 2-3-osob., jedynki za dopłatą i w miarę dostępności; na campingu bungalowy 4-osob. z 2 pok. 2-osob., wspólną łazienką, kuchnią, tarasem, bungalowy 1-2-osob. za dopłatą i w miarę dostępności; klimatyzacja w pokojach hotelowych/bungalowach za dod. opłatą);
  • 13 posiłków (6 śniadań i 6 obiadokolacji, typowo włoskich, napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo; 1 ciepły posiłek w lokalnej restauracji w Rzymie);
  • przejazd komfortowym autokarem (miejsce wyjazdu/powrotu: Jędrzejów);
  • ubezpieczenie w Signal Iduna (NNW – 15.000 zł, KL – 20.000 EUR);
  • rejs Amalfi – Positano;
  • taksy turystyczne obowiązujące w miejscach noclegowych;
  • obsługa pilota;
  • obligatoryjne składki tyt. Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.